Związek między metabolitami mięśnia sercowego a nieprawidłowościami kurczliwości podczas stopniowego niedokrwienia regionalnego. Badania magnetycznego rezonansu jądrowego fosforu-31 mięśnia sercowego świń in vivo.

Mechanizmy odpowiedzialne za zmiany kurczliwości mięśnia sercowego podczas regionalnego niedokrwienia nie są znane. Ponieważ zmiany w wysokoenergetycznych fosforanach podczas niedokrwienia są wrażliwe na zmniejszenie przepływu krwi w mięśniu sercowym, wysunięto hipotezę, że funkcja mięśnia sercowego w warunkach stanu stacjonarnego o stopniowanym regionalnym niedokrwieniu jest ściśle związana ze zmianami w wysokoenergetycznych fosforanach mięśnia sercowego. Dlatego spektroskopia jądrowego rezonansu magnetycznego fosforu-31 została zastosowana w modelu świńskiego in vivo stopniowego zwężenia naczyń wieńcowych. Jednoczesne pomiary regionalnego krążenia podwsierdziowego, fosforanów wysokoenergetycznych, pH i skrócenie odcinka mięśnia sercowego dokonywano w różnych stopniach regionalnego niedokrwienia, w których krążenie krwi w przedsionku było zmniejszone o 16-94%. Podczas łagodnego zmniejszenia przepływu krwi w mięśniu sercowym (subwokardowy przepływ krwi = 83% mięśnia sercowego bez niedokrwienia) jedynie stosunek fosfokreatyny do nieorganicznego fosforanu (PCr / Pi), Pi i [H +] został znacząco zmieniony z kontroli. PCr, ATP i PCr / ATP nie zostały znacząco zredukowane z kontroli z łagodnym zmniejszeniem przepływu krwi. Zmiany skracania segmentu mięśnia sercowego były najbardziej związane ze zmianami w PCr / Pi (r = 0,94). Pi i [H +] były ujemnie skorelowane ze skróceniem segmentu (odpowiednio r = -0,64 i -0,58) i wzrosły ponad dwukrotnie, gdy przepływ krwi zmniejszył się o 62%. Tak więc, te dane pokazują, że PCr / Pi jest wrażliwy na zmniejszenie przepływu krwi w mięśniu sercowym i ściśle koreluje ze zmianami w funkcji mięśnia sercowego. Dane te są również zgodne z rolą Pi lub H + jako inhibitorów kurczliwości mięśnia sercowego podczas niedokrwienia
[więcej w: furaginum teva ulotka, komórki dendrytyczne, zapaść ]