Zimna pokrzywka: Rozpoznanie i charakterystyka czynnika chemioterapeutycznego NEUTROFILU, KTÓRE WYSTĄPI W SUROWICY PODCZAS DOŚWIADCZENIA ZIMNEGO WYZWANIA

Surowice uzyskano z żylnych wycieków z zimnie prowokowanych ramion pacjentów z idiopatyczną zimną pokrzywką bez osoczowych lub krioproteinowych surowic; te surowice wykazywały zwiększoną aktywność chemotaktyczną neutrofili bez zmian układu dopełniacza. Dwu- do czterokrotne zwiększenie podstawowej aktywności chemotaktycznej neutrofili w surowicy z zanurzonej kończyny rozpoczęło się w ciągu minuty, osiągając szczyt w 2 minuty i powróciło do poziomu linii podstawowej w ciągu 15 minut, podczas gdy nie było zmian w chemotaktyce w surowicy. aktywność w ramieniu kontrolnym. Wzmocniona aktywność chemotaktyczna w próbkach surowicy z prowokowanego ramienia każdego pacjenta pojawiła się w regionie o wysokiej masie cząsteczkowej, co oceniono na podstawie różnicy aktywności odzyskanej po filtracji żelowej Sephadex G-200 w parach próbek z uszkodzeniem i kontrolnych. Sekwencyjne oczyszczanie tej wysokocząsteczkowej aktywności za pomocą chromatografii anionowej i kationowymiennej ujawniło pojedynczy pik aktywności na obu etapach. Częściowo oczyszczony materiał nadal wykazywał wysoką masę cząsteczkową, będąc wyłączonym na Sepharose 4B i miał neutralny punkt izoelektryczny. Częściowo oczyszczony materiał wykazywał preferencyjną aktywność chemotaktyczną w przypadku neutrofilowych leukocytów wielojądrzastych, wymagał gradientu do ekspresji tej funkcji i wykazywał zdolność do dezaktywacji tego typu komórek. Ta substancja czynna, określana jako czynnik chemotaktyczny neutrofili o wysokiej masie cząsteczkowej, wykazywała przebieg czasowy uwalniania, który mógłby być nałożony na histaminę i czynnik chemotaktyczny eozynofili o niskim ciężarze cząsteczkowym i może reprezentować inny mediator pochodzący z komórki tucznej.
[podobne: zapaść krążeniowa, hipermagnezemia, złamanie kompresyjne ]