Transfery krwi pępowinowej od niespokrewnionych dawców u pacjentów z zespołem Hurlera ad

Diagnoza zespołu Hurlera została potwierdzona na podstawie aktywności .-L-iduronidazy w leukocytach krwi obwodowej oraz fenotypu klinicznego.21 Wszyscy pacjenci zostali włączeni do fazy i 2 badania transplantacji krwi pępowinowej w leczeniu chorób niezłośliwych zatwierdzonych przez komisję ds. przeglądu uczelni Duke University. Rodzice każdego pacjenta przed rejestracją wyrazili pisemną świadomą zgodę. Wybór dawców
Poszukiwania jednostek krwi pępowinowej od niespokrewnionych dawców przeprowadzono za pomocą typowania pośredniej rozdzielczości dla HLA klasy I (A i B) oraz pisania w wysokiej rozdzielczości dla HLA-DRB1. Wybrano jednostkę krwi pępowinowej o największej liczbie komórek jądrzastych (minimum 3 × 107 na kilogram masy ciała), która pasowała do co najmniej trzech z sześciu loci HLA. Jednostki badano na aktywność leukocytów. -L-iduronidazy, 22 i wybrano te o wysokiej prawidłowej aktywności.
Procedura transplantacji
Kriokonserwowane jednostki krwi pępowinowej rozmrożono i przetworzono w standardowy sposób. Sumowano liczbę komórek jądrzastych, klonalnych komórek progenitorowych krwi i komórek CD34 +; Wykonano klawisze ABO i Rh; oceniano żywotność komórek; i kultury bakterii i grzybów uzyskano przed infuzją.
Regeneracja
Wszyscy pacjenci byli przygotowani do przeszczepienia, przyjmując 16 dawek busulfanu (od 20 do 40 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała doustnie, z dawką na podstawie wieku) od 9 do 6 dnia przed przeszczepieniem; 4 dawki cyklofosfamidu (50 mg na kilogram masy ciała podanej dożylnie) od dni 5 do 2 przed przeszczepieniem; i 3 dawki globuliny antymitocytowej (Pharmacia-Upjohn; 30 mg na kilogram podawany dożylnie od dnia 3 do przed przeszczepieniem). Farmakokinetykę busulfanu oceniano po pierwszej dawce, a kolejne dawki dostosowywano, aby utrzymać stężenie w stanie stacjonarnym od 600 do 900 ng na mililitr.24 Jeden pacjent wymagał zwiększenia dawki, a 11 pacjentów wymagało zmniejszenia. Pacjenci otrzymywali fenytoinę w profilaktyce napadów padaczkowych podczas leczenia; busulfan i mesna były również podawane w profilaktyce przeciw krwotocznemu zapaleniu pęcherza podczas leczenia cyklofosfamidem. Radioterapia nie była stosowana jako część schematu kondycjonowania.
Profilaktyka i leczenie choroby przeszczep przeciw gospodarzowi
Wszystkie dzieci otrzymywały cyklosporynę przez dziewięć miesięcy i metyloprednizolon przez dwa do trzech miesięcy w profilaktyce choroby przeszczep przeciwko gospodarzowi (GVHD) 18. Ciężkość ostrej GVHD oceniano za pomocą standardowych kryteriów.25 Pacjenci z ostrym GVHD stopnia I byli leczone miejscowo kremami, niewielka eskalacja dawki systemowego metyloprednizolonu lub oba. Pacjenci z umiarkowaną ostrą GVHD otrzymywali cztery dawki metylprednizolonu w dawce pulsacyjnej (500 mg na metr kwadratowy podawane dożylnie co 12 godzin), zanim leczenie zostało zmienione na takrolimus, w monoterapii lub w skojarzeniu z dakliximabem (Hoffmann-LaRoche).
Leczenie podtrzymujące
Wszyscy pacjenci przebywali w pomieszczeniach do odwróconej izolacji z wysokoenergetyczną filtracją powietrza. Zastosowano standardową profilaktykę przeciwko infekcjom Pneumocystis carinii, wirusowym i grzybiczym
[więcej w: teosyal, alemtuzumab, dekstran ]
[hasła pokrewne: furaginum teva ulotka, milurit skutki uboczne, zapaść serca ]