Rozkurczowa niewydolność serca – nieprawidłowości w aktywnym rozluźnieniu i sztywności pasywnej lewej komory ad 7

Trzydzieści osiem procent pacjentów w obecnym badaniu miało przerost lewej komory (definiowany jako masa lewej komory przekraczająca 125 g na metr kwadratowy powierzchni ciała). Wyniki te są zgodne z danymi z badań Chen et al.7 i Kitzman i wsp., 10, w których odpowiednio 43% i 35% pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca miało przerost lewej komory. Dlatego hipertrofia lewej komory jest częstym objawem u pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca; jego obecność wspiera, ale nie jest wymagana do diagnozy rozkurczowej niewydolności serca.20,21 Pacjenci z rozkurczową niewydolnością serca mają zazwyczaj normalne lub nawet małe objętości komory lewej10,3,35. Badania echokardiograficzne wykazały, że końcoworozkurczowa komorowo-lewostronna Objętość wynosi 103 . 20 ml (gdzie znormalizowana wartość zindeksowana do powierzchni ciała wynosi 56 . 10 ml na metr kwadratowy) u osób zdrowych, ale 90 . 18 ml (gdzie znormalizowana wartość zindeksowana do powierzchni ciała wynosi 47 . 5 ml na metr kwadratowy) u pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca.10,13,35-40 Dane z bieżącego badania wskazują również, że objętość lewej komory jest prawidłowa lub zmniejszona u pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca. Pomimo tych wielu podobieństw istnieją pewne różnice między obecnym badaniem a wcześniejszymi badaniami.6-12 Na przykład pacjenci w obecnym badaniu byli młodsi niż w poprzednich badaniach, a wyższy odsetek stanowili mężczyźni. Jednak każdy z pacjentów badanych w bieżącym badaniu spełniał kryteria Vasana i Levy ego w odniesieniu do określonej rozkurczowej niewydolności serca – wymóg, że badania epidemiologiczne nie zostały zaplanowane. Dlatego uważamy, że wnioski z obecnego badania mają zastosowanie do szerszej populacji pacjentów, takich jak opisane w poprzednich badaniach.6-12
Pacjenci, którzy spełniają kryteria definiujące rozkurczową niewydolność serca mają nieprawidłowy aktywny relaks i zwiększoną sztywność bierną. Główną patofizjologiczną przyczyną niewydolności serca u tych pacjentów jest nieprawidłowe działanie rozkurczowe. W związku z tym należy stosować termin rozkurczowa niewydolność serca w celu opisania nieprawidłowości u tych pacjentów.
[hasła pokrewne: dekstran, anastrozol, anakinra ]
[patrz też: bol lydek, bas med gorlice, mediastinoskopia ]