Rozkurczowa niewydolność serca – nieprawidłowości w aktywnym rozluźnieniu i sztywności pasywnej lewej komory ad 6

Zwiększona bierna sztywność lewej komory dyktuje powiązanie bardzo małych zmian objętości z dużymi zmianami ciśnienia rozkurczowego lewej komory.4,5 Rzeczywiście, znaczące zmiany ciśnienia mogą być widoczne nawet przy niewielkiej lub żadnej niewielkiej wykrywalnej zmianie objętości komorowej.29, 30 Zatem obrzęk płuc u pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca jest bezpośrednią konsekwencją zwiększonej sztywności komory pasywnej; komora nie jest w stanie odpowiednio przyjąć powrotu żylnego bez wysokiego ciśnienia rozkurczowego. Takie wysokie ciśnienie napełniania powoduje zmniejszenie podatności płuc, co zwiększa pracę oddechową i przyczynia się do duszności. Mechanizmy odpowiedzialne za przewlekłą nietolerancję wysiłku (szczególnie duszność i zmęczenie wysiłkiem) u pacjentów z dysfunkcją rozkurczową lewej komory są słabiej poznane. Jednak co najmniej dwa mechanizmy odgrywają rolę i oba są zależne od nieprawidłowości w funkcji rozkurczowej.31 Po pierwsze, pacjenci z dysfunkcją rozkurczową (nawet ci z niewielkim lub zerowym wzrostem w ciśnieniu napełniania lewej komory w spoczynku) mają znaczny wzrost w lewej komorze rozkurczowe ciśnienie i żylne ciśnienie płuc podczas wysiłku oraz znaczące ograniczenie tolerancji wysiłku.30 Mechanizm ten jest podobny do mechanizmu, który stanowi podłoże duszności u pacjentów z obrzękiem płucnym. 29 Po drugie, niespełniająca sztywności komór serca ma ograniczoną zdolność do korzystania z Frank-Starling Mechanizm .30,31 W rezultacie pacjenci z dysfunkcją rozkurczową mają niewielki lub żaden wzrost objętości udaru podczas ćwiczeń, co jest dodatnio skorelowane z objawami nietolerancji wysiłkowej. 30,31 Dlatego w trakcie wysiłku mała, sztywna komora u pacjentów z dysfunkcją rozkurczową nie jest w stanie optymalnie wypełnić i pomimo zwiększonego ciśnienia napełniania, pojemność minutowa serca nie może zwiększać. Tak więc nietolerancja wysiłku u pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca jest bezpośrednią konsekwencją nieprawidłowej czynności rozkurczowej lewej komory.
Do oceny rozkurczowej rozkurczowej lewej komory zastosowano wiele metod. 24, 32-34 Pak i in. wykazali, że istnieje zgoda pomiędzy pomiarami sztywności komory pasywnej uzyskanej za pomocą analizy pojedynczego uderzenia (tj. wielu współrzędnych ciśnienie-objętość z pojedynczego uderzenia) i tych uzyskanych z analizy wielokrotnego uderzenia (tj. ciśnienia końca diastolicznego) współrzędne objętościowe z wielokrotnych uderzeń) u pacjentów z chorobą serca z nadciśnieniem tętniczym, procesem chorobowym, który najczęściej prowadzi do rozkurczowej niewydolności serca. Z tego powodu, a ponieważ metoda wielokrotnego bicia jest trudna do zastosowania w dużych badaniach klinicznych, użyliśmy pojedynczego -temat metody analizy. Jednak dokładność dopasowanych krzywych stałych pochodzących z danych ciśnienia i objętości zależy od wielu czynników, w tym liczby punktów danych użytych w obliczeniach. Ponadto, efekty powolnego lub przedłużonego złagodzenia na wczesne ciśnienie rozkurczowe mogą ograniczać dokładność metody pojedynczego uderzenia. W obecnym badaniu uniknęliśmy tego problemu przez skorygowanie wczesnych wartości rozkurczowego opóźnionego relaksu. U pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca taka korekta dawała znacznie wyższe stałe sztywności pasywnej niż te otrzymane tradycyjnym, nieskorygowanym sposobem.
Wiele, ale nie wszystkie, strukturalne, funkcjonalne i demograficzne cechy pacjentów w obecnym badaniu podzielane są przez pacjentów zbadanych w niedawno opublikowanych epidemiologicznych badaniach społeczności pacjentów z rozkurczową niewydolnością serca.7-12 Na przykład, ponad 75 procent pacjentów zarówno w bieżącym, jak i w poprzednich badaniach miał nadciśnienie
[przypisy: klimakterium, dekstran, Leukocyturia ]
[patrz też: hipermagnezemia, szkoła podstawowa w nawojowej, komórki dendrytyczne ]