Przyczyny utraty odrzutu płuc i zwiększonej podatności dróg oddechowych na obturację dróg oddechowych chronicznego zapalenia oskrzeli i rozedmy płuc

Zbadaliśmy udział wewnętrznej choroby dróg oddechowych, utratę odrzutu płuc i zwiotczenie dróg oddechowych w zwężeniu przepływu powietrza u 17 pacjentów z przewlekłym zapaleniem oskrzeli i rozedmą płuc. Przewodność dróg oddechowych przy niskim przepływie (Gaw), maksymalnym przepływie wydechowym (V. E, MAX) i statycznym ciśnieniu odrzutu [Pst (l)] mierzono przy różnych objętościach płuc i statycznym ciśnieniu odrzutu przy przewodzeniu i maksymalnym statycznym ciśnieniu odrzutu zbudowane krzywe. Niskie wartości. Gaw / Pst (1) i A (3 A, max / P Pst (1) przypisano chorobie samoistnej dróg oddechowych. Składalność dróg oddechowych oceniano, porównując Gaw z przewodnictwem wyższego rzędu przy wymuszonym wydechu i przez przecięcie krzywej odrzutu maksymalnego przepływu z statyczną linią odrzutu na osi ciśnienia odrzutu statycznego (Ptm.). Wszyscy pacjenci zmniejszyli Gaw we wszystkich objętościach, ale w siedmiu. Gaw / Pst (l) był prawidłowy. Po wymuszonym wygaśnięciu maksymalny przepływ u wszystkich pacjentów został zmniejszony bardziej niż można by przypisać utracie odrzutu płucnego. . V. E, MAX / pPst (1) był zmniejszony u pacjentów, u których. Gaw / Pst (1) był niski. Przeciwnie. V. E, MAX / Pst (1) było normalne w trzech i tylko nieznacznie zmniejszone u kolejnych trzech z siedmiu pacjentów z normalnym. Gaw / Pst (1). W przypadku tych pacjentów Gaw znacznie przekroczył przewodność górną i Ptm. zwiększono. Wnioskujemy, że utrata odrzutu płucnego może odpowiadać za zmniejszenie wymiarów dróg oddechowych u 7 z 17 pacjentów. Zwiększona możliwość zwijania się dróg oddechowych zwykle przyczyniła się do zmniejszenia maksymalnego przepływu. U trzech pacjentów przeszkodę w przepływie powietrza można w całości wyjaśnić utratą odrzutu płucnego i zwiększeniem zwiotczliwości dróg oddechowych.
[patrz też: szkoła podstawowa w nawojowej, animed janów lubelski, roksytromycyna ]