Priorytety leczenia infekcji utajonej gruźlicy w Stanach Zjednoczonych

Po kontrolowaniu rozprzestrzeniania się Mycobacterium tuberculosis u osób z aktywną gruźlicą, kontrola gruźlicy przenosi się na profilaktykę aktywnej gruźlicy u osób z utajonym zakażeniem gruźlicą – u tych, którzy mają pozytywny wynik testu na tuberkulinę, ale nie ma dowodów na aktywność choroba. Gruźlica w tej subpopulacji wynika z reaktywacji uprzednio kontrolowanej infekcji i jest określana jako reaktywowana gruźlica. Zapobieganie reaktywacji gruźlicy w leczeniu utajonego zakażenia gruźlicą jest głównym celem krajowej strategii eliminacji gruźlicy w Stanach Zjednoczonych.1-3 Niestety, leczenie utajonej gruźlicy wymaga długotrwałego leczenia antybiotykiem.4 Zarówno klinicyści, jak i pacjenci mogą postrzegać ryzyko reaktywacji gruźlicy jako niskie, tak, że lekarze nie przepisują, a pacjenci nie przestrzegają leczenia. ukończenie sześciomiesięcznego kursu terapii podawanej samodzielnie wynosi od 3% do 60%, z częstością od 20% do 30% w większości serii.4,7-11 Wskaźniki ukończenia aktualnie zalecanego dziewięciomiesięcznego kursu terapii prawdopodobnie być jeszcze niższym.
Ryzyko wystąpienia reaktywacji gruźlicy u osoby z dodatnim tuberkulinowym testem skórnym ocenia się zwykle na 5 do 10 procent; szacunek ten opiera się na dużej liczbie danych zebranych przed rutynowym zaleceniem leczenia gruźlicy utajonej.4 Jednak zakres ten znacznie niedoszacowuje ryzyka u niektórych pacjentów i przecenia ryzyko dla innych, ponieważ ryzyko różni się znacznie w zależności od wieku, rozmiar reakcji skórnej oraz obecność lub brak określonych stanów chorobowych. Bardziej precyzyjna ocena ryzyka reaktywacji gruźlicy może pomóc zarówno w identyfikacji pacjentów obarczonych wysokim ryzykiem, jak i w motywowaniu takich pacjentów do ukończenia leczenia. W związku z tym dokonałem przeglądu istniejących danych, aby uzyskać szacunkowe dane na temat ryzyka reaktywacji gruźlicy. Te szacunki sugerują strategie poprawy leczenia infekcji ukrytej jako sposobu na wyeliminowanie gruźlicy w Stanach Zjednoczonych.
Metody
Definicje
Ostatnia konwersja tuberkulinowego testu skórnego została zdefiniowana jako pozytywny test skórny u osoby, która, jak wiadomo, miała negatywny wynik testu w ciągu ostatnich dwóch lat lub jako pozytywny test skórny u osoby, która była kontaktem domowym osoby z aktywna gruźlica płuc. Pozytywny test skórny u osoby, która nie spełniała definicji ostatniej konwersji, został nazwany testem pozytywnym bez konwersji.
Wskaźnik reaktywacji gruźlicy
Perspektywiczne kohortowe badania ryzyka reaktywacji gruźlicy w Stanach Zjednoczonych zebrano z literatury na okres od 1949 do 2003 roku. Raporty zidentyfikowano poprzez przeszukanie bazy danych Medline i przez sprawdzenie odniesień do literatury w artykułach przeglądowych i rozdziałach w książkach. . Przeprowadzono badania, które dostarczyły informacji na temat wielkości odpowiedzi na test skórny i wieku badanych oraz tych, które zgłosiły co najmniej pięć lat obserwacji. Wykluczono ogniska z powodu pojedynczego źródła
[patrz też: bisoprolol, alprazolam, teosyal ]
[patrz też: złamanie monteggia, złamanie kompresyjne, rzucawka ]