Priorytety leczenia infekcji utajonej gruźlicy w Stanach Zjednoczonych cd

Ponadto zakłada się, że immunosupresja wpływa równie skutecznie na chorobę pierwotną i reaktywację, tak że względne ryzyko reaktywacji może być przybliżone jako pierwiastek kwadratowy całkowitego ryzyka względnego. Częstość występowania gruźlicy we wszystkich grupach wynosiła poniżej 10 procent. Dlatego w tej analizie oceniono iloraz szans jako ekwiwalent ryzyk względnych.18 Gdy podano względne ryzyko dla poszczególnych podgrup, obliczono średnie ważone ryzyko, z wagą opartą na względnej liczbie osób w każdej podgrupie.
Ryzyko dożywotniego ryzyka u osób z określonymi chorobami
Ryzyko wystąpienia reaktywacji gruźlicy u osób w danej grupie wiekowej i kategorii reakcji skórnych zostało pomnożone przez względne ryzyko gruźlicy reaktywacji u osób z danym stanem chorobowym w celu oszacowania ryzyka wystąpienia reaktywacji gruźlicy u osób z tą chorobą. stan.
Wyniki
Ryzyko u osób z nietkniętym pozytywnym tuberkulinowym testem skórnym
Tabela 1. Tabela 1. Roczne ryzyko reaktywacji gruźlicy. Wskaźniki występowania gruźlicy wśród dzieci z dodatnim wynikiem testu skórnego, które nie otrzymały leczenia (Tabela 1), zostały zaczerpnięte z Comstock i wsp.19. W pięciu raportach opisano ryzyko gruźlicy u dorosłych z nietolerującym się dodatnim testem skórnym.19,20 , 22-24 Trzy z tych badań wykazały podobny roczny wskaźnik reaktywacji gruźlicy od 0,11 do 0,12 procent.19,20,23 Stawka ta jest taka sama jak ta stwierdzona po dziewięciu latach obserwacji wśród osób, które przeszły konwersję testu skórnego .13 Dwa inne raporty dają nieco inne wyniki – jeden wyższy, wynoszący 0,16 procent, 22 i jeden niższy, wynoszący 0,07 procenta. 24 Dlatego do oszacowania kosztów użyto raportu o średniorocznej stawce 0,11 procent, który dostarczył najbardziej szczegółowych informacji. roczne wskaźniki dla dorosłych w każdej kategorii wiekowej i kategorii testów skórnych. 13,20
Ryzyko po konwersji na test skórny
Dwa doniesienia ze Stanów Zjednoczonych dostarczają wystarczających danych na temat osób z niedawnym zakażeniem M. tuberculosis. 13,21 Współczynniki gruźlicy w ciągu pierwszych dziewięciu lat po zakażeniu, stratyfikowane w zależności od wieku i wielkości reakcji na test skórny, przedstawiono w Tabeli .
Ryzyko życiowe
Rysunek 1. Rycina 1. Ryzyko dożywotniego zagrożenia aktywną gruźlicą u osób z nietkniętym pozytywnym tuberkulinowym testem skórnym. Ryzyka zostały obliczone przy założeniu zmniejszenia ryzyka o 10 procent na dekadę.
Tabela 2. Tabela 2. Ryzyko ponownej aktywacji gruźlicy na całe życie. Życiowe ryzyko reaktywacji gruźlicy u osób z nietolerującym się pozytywnym testem skórnym, obliczone na podstawie współczynników gruźlicy z Tabeli 1, pokazano na Rysunku i Tabeli 2. Ryzyko cyklu życiowego w tej grupie wynosi od 13 procent wśród dzieci 0 do 5 lat, którzy mają stwardnienie 15 mm lub więcej na skórze tuberkulinowej do 2 procent w najstarszej kohorcie. Ryzyko zachorowania na gruźlicę u osób, u których niedawno przeprowadzono konwersję testu skórnego, również obliczono na podstawie współczynników gruźlicy z Tabeli 1, przedstawiono w Tabeli 2. Ryzyko cyklu życia wynosi od 17% u dzieci w wieku od 0 do 5 lat, które mieć stwardnienie 15 mm lub więcej w teście skórnym do 2% w najstarszej kohorcie.
Ryzyko względne u osób z określonymi chorobami
Tabela 3
[podobne: alprazolam, suprasorb, Leukocyturia ]
[więcej w: hipermagnezemia, szkoła podstawowa w nawojowej, komórki dendrytyczne ]