Opioidy i Pain Relief: historyczne perspektywy

Ta książka jest zbiorem wykładów wygłoszonych na dwudniowym sympozjum w 2002 roku z intrygującym tematem Opioidy, Janus Narkotyki i Ulga w bólu . Janus, dwulicowy rzymski bóg, został wybrany, aby symbolizować obietnicę i problem polegający na tym, że opioidy reprezentują zarówno użytkowników, jak i praktyków. Jako redaktor Marcia Meldrum wskazuje w przedmowie: Jaki inny lek. . . jest tak przeplatany z. . . najlepszy i najgorszy w ludzkości. Sympozjum skupiło się na historii opioidów w łagodzeniu bólu, z wyłączeniem ich bardziej negatywnych aspektów. W tym celu zebrano wybitną grupę ekspertów. Od pediatry, który jest ekspertem od francuskiej medycyny średniowiecznej po ludzi, którzy byli tam , gdy główne odkrycia (endorfiny i receptor opioidowy) lub inicjatywy leczenia bólu (projekt przeciwbólowy Światowej Organizacji Zdrowia [WHO] i państwo; inicjatywy bólowe w Stanach Zjednoczonych). Biorąc pod uwagę fascynujący temat i wybitnych mówców, głupotą byłoby nie słuchać tego, co mają do powiedzenia. The Opium Poppy. Z Flora von Deutschland, Österreich und der Schweiz, dr Otto Wilhelm Thomé.
Dzięki uprzejmości Kurt Stüber.

W swoim ciekawym rozdziale o wyprowadzeniu John D. Loeser daje nam obszerny przegląd historii używania opioidów, od pierwszego znanego cytatu z egipskiego papirusu (w 1552 r. Pne) do XIX-wiecznego handlu opium i 1914 Harrison Narcotic Act, którego interpretacja i zastosowanie doprowadziły do więzienia dla 3000 lekarzy. Walton O. Schalick III otwiera fascynujące okno na francuskie praktyki opiatów w średniowieczu. Jednak dyskusja koncentruje się bardziej na środkach przeczyszczających i na Paryżu w XIV wieku niż na opioidach jako lekach przeciwbólowych. Martha Stoddard Holmes zabiera nas w narodziny chirurgicznego znieczulenia i leczenia bólu w epoce wiktoriańskiej. Ona również donosi, że nowoczesna koncepcja, która poprawiła analgezję, może przedłużyć życie pacjentom z rakiem, którzy są śmiertelnie chorzy, została po raz pierwszy wyjaśniona przez Herberta Snow w 1890 roku.
Dyskusja Caroline J. Acker o nieanalgenijnym stosowaniu opioidów jest interesująca i pouczająca, zwłaszcza w zrozumieniu politycznej i prawnej ewolucji współczesnego prawa w tej dziedzinie, ale nie jest tematem opioidów jako środków przeciwbólowych. Kenner C. Rice kontynuuje tę dywersję, ale zapewnia autorytatywną wycieczkę po personelu i biochemii zaangażowanych w badania anestezjologiczne w National Institutes of Health od 1930 roku do chwili obecnej. Omówienie kontroli bólu i ruchu hospicyjnego, który rozpoczął David Clark i utkane w innych rozdziałach zapewnia fascynujące spojrzenie na Rise and Demise of the Brompton Cocktail , jak zatytułowany jest rozdział Clarka, i wzrost metody naukowej w pole analgezji. Dyskusja na temat miejsca, lub jego braku, heroiny w łagodzeniu bólu, określona przez Christinę Faull i Alexandra Nicholsona i kontynuowana przez innych autorów, jest prawdopodobnie warta ceny tej książki dla większości czytelników.
Wielbiciele poszczególnych pionierów i nauka o endorfinach i receptorze opioidowym docenią wkłady Huda Akil i Meldrum jesteś tam . Klinicyści będą tak samo czuć w odniesieniu do rozdziałów napisanych przez Michaela J.
[podobne: alemtuzumab, disulfiram, diklofenak ]
[hasła pokrewne: złamanie monteggia, złamanie kompresyjne, rzucawka ]