Homocysteina jako czynnik predykcyjny złamania stawu biodrowego u osób starszych ad

Czterdzieści cztery osoby z wcześniejszymi złamaniami biodra zostały wykluczone, pozostawiając 1999 uczestników (średni wiek, 70 lat, zakres, 59 do 91), którzy byli obserwowani w przypadku złamania pnia biodrowego od daty pobrania próbki krwi. Pomiar homocysteiny
Próbki krwi zebrano, gdy osobnicy byli w stanie niezwiązanym i natychmiast zamrożono i przechowywano w temperaturze poniżej -20 ° C. W 1997 r. Próbki zostały rozmrożone, a całkowite stężenia homocysteiny w osoczu zostały zmierzone za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej z detekcją fluorometryczną. 10 Stabilność pomiarów całkowitej zawartości homocysteiny z osocza lub surowicy przechowywanych w temperaturach na poziomie lub poniżej -20 ° C został wcześniej zwalidowany.11 Współczynnik zmienności dla tego testu wynosił 9 procent.12
Ocena złamania stawu biodrowego
Jak podano wcześniej, 13 wszystkich zapisów hospitalizacji i zgonów uczestników badania było systematycznie analizowanych pod kątem występowania złamania biodra. Począwszy od 1983 r. (18. badanie dwuletnie w badaniu Framingham), złamania biodra zgłaszano podczas wywiadów na każdym dwuletnim badaniu lub podczas wywiadu telefonicznego dla uczestników, którzy nie mogli uczestniczyć w badaniu. Zgłoszone złamania szyjki kości udowej potwierdzono przeglądem dokumentacji medycznej oraz raportów radiologicznych i operacyjnych. Złamanie biodra zostało zdefiniowane jako złamanie bliższej części kości udowej po raz pierwszy, które wystąpiło przy nieobecności przytłaczającego urazu (np. Wypadku samochodowego).
Covariables
Potencjalne czynniki zakłócające, uzyskane na podstawie danych z 16-tego dwuletniego badania (z wyjątkiem przypadków, gdy zaznaczono inaczej) obejmowały: płeć, wiek, wzrost, wagę, palenie tytoniu, spożycie kofeiny, spożycie alkoholu, poziom wykształcenia (.12 lat lub <12 lat) oraz obecne użycie lub nieużywanie estrogenu u kobiet. Wysokość bez butów została zmierzona do najbliższej ćwiartki cala (0,6 cm). Masę w funtach (bez butów) mierzono za pomocą standardowej skali wagi przy każdym badaniu. Palenie było mierzone na 15. badaniu (w latach 1977-1979) jako średnia liczba wypalanych papierosów dziennie w ciągu ostatnich dwóch lat. Zużycie kofeiny w postaci herbaty i kawy zostało określone ilościowo, jak opisano powyżej.14 W 15. badaniu spożycie alkoholu (piwo, wino lub alkohol) obliczono jako liczbę uncji zużytych na tydzień, jak opisano wcześniej.15 Uczestników sklasyfikowano jako wyjściowy (16. badanie dwuletnie) jako uprzednio zdiagnozowaną chorobę sercowo-naczyniową, zgodnie z wcześniej opublikowanymi kryteriami diagnostycznymi.16 Wynik dla funkcji fizycznej obliczono jako sumę ważoną odpowiedzi zgłaszanych przez uczestników na dziewięć pytań wybranych spośród te opracowane przez Nagi do pomiaru sprawności fizycznej, 17, które zostały zadane podczas 14-tego dwuletniego badania (między 1975 a 1978), 18, a ocena stanu poznawczego została uzyskana za pomocą Mini-Mental State Examination Folstein 19, który był podawany na 17. egzaminie (w latach 1981-1984), jak opisano wcześniej.20
Analiza statystyczna
Ze względu na skośny rozkład, całkowite stężenia homocysteiny analizowano jako kwartyle i jako ciągłe wartości przekształcone w logi naturalne.
[patrz też: atropina, Corsodyl, anastrozol ]
[hasła pokrewne: zapaść krążeniowa, zapaść, intermedicus ]