Histochemiczne i biochemiczne korelaty zmęczenia mięśni oddechowych u rozedmowanych chomików.

Właściwości histochemiczne i biochemiczne mięśni oddechowych oceniano w kontrolnych i indukowanych elastazą rozedmowanych chomikach. Rozedrgana grupa została podzielona na grupy osiadłe i wyszkolone na wytrzymałość. Trening wytrzymałościowy składał się z biegu na bieżni, ha dziennie, 7 da tygodniowo. Okres eksperymentalny trwał 24 tygodnie. Histochemicznie przepona z siedzących, rozedmowanych chomików ujawniła selektywną atrofię włókien, której zapobiegał trening wytrzymałościowy. Szkolenie doprowadziło również do hipertrofii wolnych, wysokich włókien oksydacyjnych. Zewnętrzne ośrodki międzyzębowe z obu grup wydzielania wykazały zwiększony udział szybkich włókien utleniających kosztem zmniejszonej liczby szybkich włókien glikolitycznych. Jednak szybkie włókna w obu grupach rozedmowych były znacząco atroficzne w porównaniu z kontrolami. Wewnętrzne międzykostnie nie ujawniły żadnych adaptacyjnych zmian w rozmiarze ani rozkładzie proporcji różnych rodzajów włókien. Biochemicznie, przepona zwierząt odmierzających miała znacznie zwiększony potencjał oksydacyjny, mierzony przez syntazę cytrynianu, oraz zmniejszoną zdolność do glikolizy wskazaną przez aktywność fosfundruktazy, w porównaniu z kontrolami. Wielkości zmian biochemicznych były podobne w obu grupach wydalniczych i były spójne dla próbek przeponowych pobranych z segmentów kostnych i kostnych. Połączone wewnętrzne i zewnętrzne międzykostliny również uległy znaczącym biochemicznym wzrostom zdolności oksydacyjnej. Ponadto, trening grupy rozedmowej doprowadził do zwiększenia potencjału glikolitycznego międzykostnych.
[przypisy: neospasmina opinie, milurit skutki uboczne, intermedicus ]