Antygen B7 / BB1 dostarcza jeden z wielu sygnałów kostymulacyjnych do aktywacji limfocytów T CD4 + przez komórki dendrytyczne krwi ludzkiej in vitro.

Komórki T odpowiadają na antygen peptydowy w połączeniu z produktami MHC na komórkach prezentujących antygen (APC). Zidentyfikowano szereg cząsteczek pomocniczych lub kostymulujących, które również przyczyniają się do aktywacji komórek T. Kilka znanych cząsteczek pomocniczych ulega ekspresji przez świeżo wyizolowane komórki dendrytyczne, wyróżniający się leukocyt, który jest najsilniejszym APC do inicjacji pierwotnych odpowiedzi komórek T. Należą do nich produkty ICAM-1 (CD54), LFA-3 (CD58) oraz produkty MHC klasy I i II. Komórki dendrytyczne również konstytutywnie wyrażają ligand pomocniczy dla CD28, B7 / BB1, który nie został wcześniej zidentyfikowany na krążących leukocytach świeżo wyizolowanych z krwi obwodowej. Ekspresja komórek dendrytycznych zarówno B7 / BB1, jak i ICAM-1 (CD54) wzrasta po związaniu z alogenicznymi limfocytami T. Pojedyncze mAb przeciwko kilku odpowiednim dodatkowym receptrom komórek T, np. Anty-CD2, anty-CD4, anty-CDlla i anty-CD28, hamują proliferację limfocytów T w stymulowanej przez dendrytyczne komórki allogenicznej mieszanej reakcji leukocytów (MLR) o 40 -70%. Kombinacje tych mAb są synergistyczne w osiągnięciu prawie całkowitej inhibicji. Inne mAb reaktywne wobec komórek T, np. Anty-CD5 i anty-CD45, nie są hamujące. Wydzielanie limfokin i transformacja blastyczna są podobnie zmniejszane, gdy aktywne interakcje ligand-receptor są blokowane w allogenicznym MLR stymulowanym komórkami dendrytycznymi. Komórki dendrytyczne są niezwykłe w ich porównywalnie wyższej ekspresji ligandów pomocniczych, wśród których można teraz włączyć B7 / BB1. Są one związane ze skutecznością, z jaką komórki dendrytyczne w niewielkich ilościach wywołują silne pierwotne odpowiedzi proliferacyjne komórek T i efektorowych.
[podobne: szkoła podstawowa w nawojowej, mediastinoskopia, bol lydek ]