Opioidy i Pain Relief: historyczne perspektywy ad

Kuzyni, Mark Swerdlow i June L. Dahl, którzy omawiają terapię rdzeniową, WHO Cancer Pain Relief Program oraz amerykańskie inicjatywy przeciwbólowe dotyczące raka. Chociaż uważam, że narracje pacjentów w rozdziale Nessy Coyle są wzruszające, nie jestem pewien, czy pasują one do miejsca, w którym musi iść nauka o leczeniu bólu. Jeden ma nadzieję, że drabina analgetyczna WHO i interwencja takich agencji, jak Wspólna Komisja ds. Akredytacji Organizacji Ochrony Zdrowia i Federacja Państwowych Izb Lekarskich zmieniły tę dyskusję, tak że będzie ona napędzana bardziej danymi, a mniej narracją. Dyskusja o pracy Cicely ego Saundersa i Roberta Twycrossa w postępach w leczeniu bólu, przeplatana kilkoma rozdziałami, jest szczęśliwym świadectwem mocy, jaką poszczególni naukowcy mogą mieć w zmieniających się praktykach. Problem z tą książką nie polega na tym, że jest ona nieinteresująca lub pozbawiona informacji, ale że autorzy nie trzymają się obiecanego tematu. Być może naiwnością było oczekiwanie, że historia stosowania opioidów jako środków przeciwbólowych rozpocznie się od malowidła jaskiniowego i zakończy się w XXI wieku, ignorując wszystkie problemy, które spowodował lekarstwo Boga . W końcu było to tylko dwudniowe spotkanie. Ostatecznie ta książka jest jak sympozjum absolwentów, prowadzone przez wybitnego profesora, który obiecuje kurs na konkretny temat, ale jest naprawdę skoncentrowany na tym, o czym profesor chce rozmawiać. Zasmuca cię to, że nie pozostawał w temacie, ale wiesz, że zostałeś wzbogacony intelektualnie przez to doświadczenie i że chcesz więcej.
Brian K. Bevacqua, MD
University of Wisconsin School of Medicine, Madison, WI 53705

[przypisy: bifidobacterium, klimakterium, Corsodyl ]
[więcej w: zapaść krążeniowa, zapaść, intermedicus ]